Shaanxi Elade nowy materiał Technology Co., Ltd
Categories

    Dodać: No.32, Chuanghui Road, Nowa strefa przemysłowa Hi-Tech, Xi'an, Chiny 710119
    Tel: 86-29-83151667
    86-29-83151669
    Faks: 86-29-88880927
    Email:Helen@sxelade.com

Rodzaje elektrod i obszary zastosowania

Elektrody – dyrygent, który przechodzi prąd elektryczny z jednego ośrodka do innego, zazwyczaj od źródła zasilania do urządzenia lub materiału. Wykonać wiele różnych form, drut, płyty lub pręt i jest najczęściej wykonane z metali takich jak miedź, srebro, ołów lub cynku, ale mogą być również substancji niemetalicznych, która przewodzi prąd, takich jak grafit.


Elektrody w czuj jest określone jako anoda lub katoda. Anody teraz jest zdefiniowana jako elektrody, w którym elektrony opuszczają komórkę i wystąpi proces utleniania i katody jako elektrody, w którym elektrony wejść do komórki i zmniejszenie występuje. Każda elektroda może stać się anoda lub katoda w zależności od kierunku prądu przez komórki. Bipolarne elektrody jest elektroda, który funkcjonuje jako katodą i anodą jednej komórki innej komórki.


Anody i katody


W przypadku prądu stałego (DC) Elektrody są dostarczane w parach i są znane jako Anody i katody. Dla źródła DC katoda jest zdefiniowany jako elektrody, z którego bieżącego liści i anoda jako punkt, w którym zwraca. Ze względów historycznych zamiast naukowych, energii elektrycznej w obwodzie przez Konwencję, przedstawiony jest jako podróżowanie z pozytywnych do negatywnych, tak, że jest postrzegana jako przepływ ładunku dodatniego się z katody, a do anody. Prąd elektryczny, jednak składa się z przepływu małe ujemnie naładowanych cząstek nazywane elektrony, więc ten przepływ jest faktycznie w przeciwnym kierunku. W tym kontekście to chyba lepiej myśleć po prostu pod względem terminale dodatnie i ujemne.


Elektrolizy

Do uzyskania danego elementu, można electrolyzed związkiem jonowych tego elementu. Przykładem jest produkcja sodu metalu z roztopioną sól lub chlorku sodu. Gdy prąd płynie, dodatnio naładowane jony sodu są przyciągane do elektroda ujemna lub katody, gdzie uzyskują elektrony, tworząc sodu metalu. Jony chlorkowe ujemnie naładowane są przyciągane do Anody, której tracą elektrony, tworząc chloru, które zbierane są także jako produkt uboczny.


Galwanizacja

W tym procesie metal obiekt jest powlekane z innego metalu, aby zwiększyć jej odporność na korozję lub wygląd. Obiekt, aby być powlekane formy katody w procesie elektrolizy poprzez zanurzenie w roztworze rozpuszczalnego związku z metalu, które tworzą powłoki, z anodą, również wykonane z tego metalu. Gdy prąd płynie, dodatnie jony metali z roztworu są przyciągane do katody, a jej postaci depozytu. Jak jonów w roztworze są używane, są one zastąpione przez jony, które tworzą z anody. Czasami anoda jest wykonana z innego materiału, który nie jest używany w tej metodzie jony metali mają zostać zastąpione przez uzupełnianie roztworu.Zużycie elektrody

Elektrody do celów medycznych, takich jak EEG (dla rejestrowania aktywności mózgu), EKG (nagrywanie bicie serca), ECT (stymulacja elektryczna mózgu), defibrylator (nagrywanie i dostarczanie stymulacji serca);

Elektrody do elektrofizjologii techniki w badaniach biomedycznych;

Elektrody do elektrolizy ;

Elektrody do galwanizacji ;

Elektrody do ochrony katodowej .Skontaktuj się z nami
Adres: No.32, Chuanghui Road, Nowa strefa przemysłowa Hi-Tech, Xi'an, Chiny
Telefon: +86-29-83151667
 Faks:86-29-88880927
 Adres e-mail:helen@sxelade.com
Share: